Pravidla se řídí podle oficiálních pravidel florbalu IFF platných od 1. 7. 2014 s několika malými úpravami.

Úpravy pravidel

Hraje se tzv. malý florbal, tedy 3+1
2 minutové vyloučení je nahrazeno vyloučením na 1 minutu 
5 minutové vyloučení je nahrazeno vyloučením na 3 minuty 
10 minutový osobní trest je nahrazen osobním trestem na 5 minut
Timeout není k dispozici
Při pěti a více brankovém rozdílu v utkání má prohrávající tým možnost přidat do hry čtvrtého hráče (4+1). Pokud se stav následně zmírní, je tým znovu povinen stáhnout sestavu na 3+1.

Snižovače:
Přípravka + elévové = 30 cm
Mladší žáci + mladší žákyně = 15 cm

Hrací čas

Všechny kategorie na turnaji hrají superhrubý čas. O času vyloučených rozhoduje rozhodčí vždy při zahájení hry po nástupu na trestnou lavici.
Ve všech kategoriích se bude hrát 2x8 minut. 
Mezi poločasy je minutová přestávka. 
Rozcvičení před utkáním nemůže z časových důvodů probíhat přímo na hřištích, ale pouze mimo halu nebo v přilehlých prostorách. Důrazně prosíme účastníky turnaje, aby neběhali ven v sálové obuvi, ve které se pak budou vracet zpět do haly! Za toto opakované provinění má pořadatel právo na vyřazení týmu z turnaje.

Značky na hřišti

Z vyznačení hřiště se požaduje pouze vyznačení brankové čáry, ostatní značky na hřišti jsou pouze pomyslné a o jejich poloze rozhodují rozhodčí utkání.

Vyhodnocení postupu 

V základních skupinách se za vítězství připisují 3 body, za remízu 1 bod a za porážku 0 bodů do tabulky.  Při rovnosti bodů v tabulce o pořadí umístění rozhoduje:
  • rozdíl skóre ze vzájemných utkání
  • celkový rozdíl skóre
  • vyšší počet vstřelených branek
  • los
Při remíze ve vyřazovacích bojích následuje série 3 trestných nájezdů. Pokud ani poté nebude rozhodnuto o postupujícím, následují série 1 trestných střílení (tzv. náhlá smrt), obrátí se pořadí exekuce. Nájezd mohou provádět stejní 3 hráči nebo jiní.

Barvy dresů

V případě shodných barev dresů je družstvo uvedeno v zápise o utkání jako hostující povinno převléknout (popřípadě využít rozlišovacích dresů). Barvy dresů uvedené na stránkách u přihlášených týmů jsou pouze orientační.

Copyright © 2020 - All Rights Reserved | Timber HTML Template | Code by Kamil Pešek